Autorzy

Maria Orzęcka - Jedna kropla snu

Status pracy: Dostępne
Cena: 6 000,00 zł 6000.00
ilość oryginał
Dodaj do ulubionych

Opis

Wymiary: 130 x 100 cm

Technika: olej na płótnie

Data: 1994

 

MARIA ORZĘCKA (ur. 1951)
Studia w ASP w Warszawie, na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora A. Kobzdeja i profesora Jana Tarasina. Specjalizacja z tkaniny w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Dyplom w 1974 roku.
Uczestniczyła w ponad czterdziestu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Według profesora Jana Tarasina malarstwem Marii Orzęckiej rządzą trzy, walczące o prymat siły sprawcze: natura, wyobraźnia i improwizatorski gest.
Obcując z jej pracami nigdy nie wiemy do końca, której z tych sił autorka skłonna jest przyznać dominującą rolę. Artystka często maluje pejzaże, które w rzeczywistości stanowią punkt wyjściowy, bądź motyw dla dalszych manipulacji i transformacji, które przybierają coraz to bardziej abstrakcyjne formy.

Jan Tarasin o twórczości Marii Orzęckiej:
"Malarstwem Marii Orzęckiej rządzą trzy, walczące o prymat siły sprawcze: natura, wyobraźnia i improwizatorski gest.
Obcując z jej pracami nigdy nie wiemy do końca, której z tych sił autorka skłonna jest przyznać dominującą rolę. Najprawdopodobniej sama malarka nigdy nie odczuwała potrzeby takiej definicji(...).Mimo to wrażliwy widz oglądając prace Marii Orzęckiej wyraźnie odczuwa w poszczególnych okresach jej twórczości zmienny rytm narastających lub znikających kolejnych sił, decydujących o charakterze, kondycji i witalności tego malarstwa.
Pejzażowy rodowód większości prac Marii Orzęckiej dość szybko uzmysławia widzowi, że stanowi on jedynie punkt wyjścia, lub sytuacyjny pretekst dla dalszych, swobodnych przekształceń, wizualnych uogólnień czy inspirowania abstrakcyjnych struktur. Te różnorodne w swym plastycznym wyrazie zabiegi mają jednak wspólna tendencję. Ujawniają bowiem, a często zwielokrotniają ekspresję biologicznej czy fizycznej dynamiki, pulsującego rytmu tektoniki, procesu rozrastania się lub rozmnażania, a czasem jedynie monotonii biernego trwania."(...)

Opinie o dziele (0)

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Szczegóły dostawy

WARUNKI SPRZEDAŻY, DOSTAWY I ZWROTU

GRATISOWY TRANSPORT:

Na terenie Polski dla prac, których najdłuższy bok nie przekracza długości 120 cm oferujemy darmowy transport.

Realizujemy także wysyłkę za granicę (UE i cały świat). Koszt weryfikowany jest w uzależnieniu od miejsca transportu i wielkości obiektu.  

Istnieje możliwość zobaczenia obrazow na żywo po wcześniejszym ustaleniu w naszych salonach ekspozycyjnych w Warszawie i w Brukseli.  

DOSTAWA

Większość obiektów dostępna jest fizycznie na miejscu w naszej siedzibie. Prace dostarczamy jest w ciągu 2- 5 dni roboczych. W przypadku zamówień zagranicznych, prace dostarczamy zwykle w ciągu 5-10 dni roboczych od daty wpłaty na konto.

W przypadku obiektów, przy których wyświetla się napis  ZAPYTAJ O CENĘ, dotępność i cenę potwierdzamy emailowo lub telefonicznie.

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

W ciągu 14 dni masz prawo zwrócić przesyłkę bez podania przyczyny.

 

LANGUAGE
Myślisz o zakupie?


 

Rozważasz zakup pracy? 

Zapraszamy do kontaktu- chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości. 

tel. 22 652 11 77 

email: tylkosztuka@tylkosztuka.pl

 

 

Nasze atuty!

Prezentujemy wyłącznie oryginalne dzieła, certyfikowane przez Galerię Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej i sygnowane przez artystów.

Wszystkie grafiki i rysunki oraz większość obrazów są dostępne w oprawach, wliczonych w ceny poszczególnych dzieł.

Różne formy płatności.

Tylko wyselekcjonowani artyści z całego kraju.

Możliwość zwrotu zakupionych dzieł, zgodnie z Regulaminem.

Dostarczamy dzieła sztuki na terenie całej Polski.

Bezpieczny transport.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sonda
Mamy nadzieję, że są Państwo zadowoleni z zakupów w galerii tylkosztuka.pl. Zapraszamy do udziału w krótkiej sondzie.
Zakupiłam/-em obraz w galerii tylkosztuka.pl, gdyż
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl